"Mazowszanie"

  • gpr24.pl - Czy twoja miejscowość będzie w grze?

    gpr24.pl - Czy twoja miejscowość będzie w grze?

    – To zabawa i edukacja w jednym. Mnóstwo ciekawostek na temat Mazowsza plus rzetelna, ale lekko po­dana wiedza. Dobry sposób na trening spostrzegawczości i logicznego myślenia – ocenia marszałek Adam Struzik.

    Czytaj więcej
  • youtube - Gra planszowa

    youtube - Gra planszowa

    Zapowiedź gry "Mazowszanie".

    Czytaj więcej
  • Zachodnie Mazowsze - Zagraj w grę o Mazowszu

    Zachodnie Mazowsze - Zagraj w grę o Mazowszu

    Gra planszowa Mazowszanie zawiera karty z pytaniami o region i daną miejscowość. Jej głównym elementem jest graficzne odwzorowanie mapy województwa mazowieckiego, na planszy zostały umieszczone np. parki narodowe i krajobrazowe, drogi czy symbole charakteryzujące dany region. Gra polega na budowaniu szlaków na Mazowszu, ale oprócz tego jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o regionie i jego zabytkach czy atrakcjach. Można dowiedzieć się z niej też o inwestycjach w nowoczesne technologie, zwłaszcza w budowę lokalnych centrów kompetencji (LCK) powstających na terenie całego Mazowsza. Gra posiada kilka wariantów trudności, które pozwalają cieszyć się nią zarówno młodszym, jak i starszym. Ma nie tylko bawić, ale również uczyć. To doskonała skarbnica wiedzy i ciekawostek na temat Mazowsza i dobry sposób na trening spostrzegawczości i logicznego myślenia. Jest również elementem promocji jednego z największych projektów informatycznych województwa, przyspieszający rozwój e-usług na terenie Mazowsza, samego regionu oraz miejscowości, które znalazły się na planszy. W grze znalazły się w sumie 24 miejscowości. O tym, które z nich zostały ujęte, decydowali sami mieszkańcy, wystarczyło tylko wziąć udział w głosowaniu zorganizowanym na portalu mazowszanie.eu. Gminy ostro walczyły o to, żeby znaleźć się na „planszówce”. Ostatecznie znalazły się na niej Brwinów, Krosna-Wieś, Owczarnia, Koszajec, Otrębusy, Falęcin, Biskupice, Milanówek i Warszawa.

    Czytaj więcej
  • eciechanow.pl - Wyniki konkursu

    eciechanow.pl - Wyniki konkursu

    Wyniki konkursu:Miejscowości do 500 mieszkańców: 1. Krosna-Wieś 2. Koszajec 3. Piasecznia 4. Falęcin 5. Młynarze 6. BiskupiceMiejscowości od 500 do 5.000 mieszkańców: 1. Owczarnia 2. Glinojeck 3. Otrębusy 4. Myszyniec 5. Jadów 6. RóżanMiejscowości od 5.000 do 40.000 mieszkańców: 1. Ząbki 2. Józefów 3. Brwinów 4. Milanówek 5. Pułtusk 6. ZielonkaMiejscowości powyżej 40.000 mieszkańców: 1. Legionowo 2. Ciechanów 3. Warszawa 4. Płock 5. Radom 6. OtwockW ciągu sześciu tygodni głosowania, które odbywało się na portalu „Mazowszanie.eu”, oddano blisko 57 tys. głosów. Najwięcej głosów zdobyły Ząbki – 6209. Mieszkańcy zgłosili do zabawy 652 miasta, miasteczka i wsie. Oznacza to, że w konkursie wzięło udział 15 procent wszystkich miejscowości Mazowsza.

    Czytaj więcej
  • naszemiasto.pl - Mazowszanie będą mieli własną grę o atrakcjach regionu

    naszemiasto.pl - Mazowszanie będą mieli własną grę o atrakcjach regionu

    Gra będzie elementem promującym jeden z największych projektów informatycznych województwa, przyspieszający rozwój e-usług na terenie całego regionu. Jednak przede wszystkim będzie promować samo Mazowsze i wiedzę o nim. Pokaże bogactwo regionu, przybliży wiedzę o jego historii, zabytkach, ale i o najnowszych wydarzeniach. Promować będzie także miejscowości, które się znajdą na głównej planszy.

    Czytaj więcej
  • rdc.pl - Gra planszowa “Mazowszanie”

    rdc.pl - Gra planszowa “Mazowszanie”

    Znamy już 24 miejscowości Mazowsza, których nazwy i symbole znajdą się na planszy do gry. Między innymi będą to: Warszawa, Ciechanów, Płock, Radom, Otwock i Legionowo. Do zabawy mieszkańcy Mazowsza zgłosili ponad 650 miejscowości. W ciągu sześciu tygodni oddali blisko 57 tys. głosów. Gra powstała po to, by promować Mazowsze, a także poznawać jego historię. Będzie polegała m.in. na budowaniu szlaków turystycznych z miasta do miasta. W trakcie gry trzeba będzie odpowiadać na pytania o historie, zabytki i atrakcje, które znajdują się w poszczególnych miejscowościach.

    Czytaj więcej
  • Poligrafia - Drukujemy Mazowszan!

    Poligrafia - Drukujemy Mazowszan!

    W Konstancinie Jeziornej w 1775 r. powstała fabryka papieru używanego na dworze królewskim oraz do druku papierów wartościowych. Jak dawniej nazywała się ta fabryka? To jedno z pytań gry planszowej „Mazowszanie", którą mieliśmy przyjemność drukować. Przygotowaliśmy 2500 egzemplarzy rodzinnej gry o Mazowszu. W tym czasie zdobyliśmy solidną porcję wiedzy o historii i atrakcjach Mazowsza. Podpowiadamy więc, konstancińska drukarnia to Królewska Fabryka Papieru. A jak wygląda wydrukowana gra w liczbach?

    Czytaj więcej
  • 1

"Chroń przyrodę z Celnikami"

  • Strona WWW Izby Celnej w Warszawie - Zapowiedź gry

    Strona WWW Izby Celnej w Warszawie - Zapowiedź gry

    Jak chronić przyrodę z celnikami ?Odpowiedzią jest pierwsza gra planszowa przygotowana przez Służbę Celną „Chroń przyrodę z celnikami", która posłuży mazowieckim i zachodniopomorskim funkcjonariuszom celnym w edukacji dzieci i młodzieży szkolnej. Dzieci i młodzież uczestniczący w spotkaniach, otrzymają grę edukacyjną „Chroń przyrodę z celnikami", opracowaną przez firmę RegioConsulting specjalnie na potrzeby prowadzonych przez Służbę Celną działań profilaktyczno-edukacyjnych.

    Czytaj więcej
  • FB Służby Celnej RP - Zapowiedź gry

    FB Służby Celnej RP - Zapowiedź gry

    Dzieci i młodzież uczestniczący w spotkaniach, otrzymają grę edukacyjną „Chroń przyrodę z celnikami”, opracowaną specjalnie na potrzeby prowadzonych przez Służbę Celną działań profilaktyczno-edukacyjnych. Uczestnicy gry wcielają się w rolę funkcjonariuszy celnych, którzy wykrywają przemyt nielegalnych towarów. Gra wymaga nie tylko przemyślanej taktyki i sprytu, ale również aktywnej współpracy z innymi graczami w celu wyeliminowania w jak największym stopniu przemytu i w konsekwencji rozbicia grupy przestępczej.

    Czytaj więcej
  • Strona WWW FN i SC - Relacja z realizacji projektu

    Strona WWW FN i SC - Relacja z realizacji projektu

    Uczniowie poznają również tematykę ochrony zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i roślin. Powyższe tematy, poruszane są w ramach profilaktycznego oddziaływania na uczniów w procesie uczenia się prawidłowych postaw i umiejętności społecznych. Każdy uczeń uczestniczący w zajęciach edukacyjnych z funkcjonariuszami celnymi, otrzymuje grę edukacyjną dla dzieci i młodzieży "Chroń przyrodę z celnikami", celem kontynuowania nauki poprzez zabawę.

    Czytaj więcej
  • I play with green - Recenzja

    I play with green - Recenzja

    Zawartość pudełka No to co tam mamy? Niedużą planszę z torem punktacji, zestaw kubików dla pięciu graczy w różnych kolorach (w sumie 25), znacznik pierwszego gracza, 15 żetonów akcji specjalnych (po 3 na gracza), instrukcja oraz 110 kart z towarami nielegalnymi oraz legalnymi. Tymczasem mnie znacznie bardziej od zawartości zaciekawiło… samo pudełko! Z miejsca spodobał mi się pomysł małego formatu – niczym gruby notes. Przyzwyczaiłam się bowiem, że normalna „podstawka” do gry zawiera 70% zamkniętego powietrza i może z 30% elementów, które walają się po ogromnym i praktycznie pustym pudle. Tutaj te proporcje nie wyglądają tak abstrakcyjnie, przez co w pierwszej chwili myślałam, że mam do czynienia z dodatkiem… Ale nie! Takie rozwiązanie przedstawia wyraźnie zdroworozsądkowe podejście. Mniej elementów = mniejsze pudło = więcej miejsca w szafie na różne gry. A przecież o to w kolekcjonerstwie planszówkowym chyba chodzi?

    Czytaj więcej
  • Boardgamegeek - O grze

    Boardgamegeek - O grze

    In Chroń Przyrodę z Celnikami (Protect Nature with Customs Officers) the players command special groups of customs officers, whose task is to break the grid of smugglers involved in the illegal importation to Poland endangered animals and plants covered by CITES. You have to use your wits, sense of observation and vigilance to detect in the offices of customs as much as possible attempts of smuggling of illegal goods and thus discourage smugglers to their future business. Remember! On your effectiveness depends the fate of endangered animals and plants.

    Czytaj więcej
  • Gostynin.info - Gra już w szkołach

    Gostynin.info - Gra już w szkołach

    Na końcu każdy z uczniów otrzymał grę planszową „Chroń przyrodę z celnikami” ściśle związaną ze służbą celną. Zajęcia takie były ważną formą wypełniania luki w wiedzy uczniów gimnazjalnych na temat podróżowania i przewożenia rzeczy w samolocie. Jest to o tyle istotniejsze, gdy coraz więcej ludzi – podróżuje komunikacją lotniczą po całym świecie.

    Czytaj więcej
  • Strona WWW PSP 34 w Radomiu - Gra już w szkołach

    Strona WWW PSP 34 w Radomiu - Gra już w szkołach

    Uczniowie poznawali również tematykę ochrony zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i roślin. Szczególną uwagę zwracały niezwykłe eksponaty pochodzące z zatrzymań: skóry dzikich zwierząt, ozdoby z kości słoniowej, wypchane gady, podróbki znanych firm. Każdy uczeń uczestniczący w zajęciach otrzymał grę edukacyjną dla dzieci i młodzieży "Chroń przyrodę z celnikami".

    Czytaj więcej
  • Sochaczewianin.pl - Gra już w szkołach

    Sochaczewianin.pl - Gra już w szkołach

    To zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy wiele granic stoi otworem w ramach strefy Schengen, stwarza wiele zagrożeń różnymi rodzajami przestępczości. Przy tej okazji każdy uczeń otrzymał grę edukacyjną „Chroń przyrodę z celnikami”. To ma przypomnieć uczniom, że przemyt zwierząt to też przestępstwo i, co gorsza, działanie w którym najbardziej cierpią zwierzaki, przewożone często w skandalicznych warunkach.

    Czytaj więcej
  • 1